1. مشارکت در پروژه‌ها بالا ↑

  حمایت از پروژهها


  چگونه از یک پروژه حمایت کنم؟
  برای این کار کافی است در صفحه پروژه مورد نظر، بر روی دکمه »حمایت می‌کنم« کلیک کنید. با کلیک بر روی این دکمه،‌ به صورت گام به گام هدایت می‌شوید.
   
  آیا میزان حمایت من به صورت عمومی نمایش داده میشود؟
  خیر، شما فقط امکان مشاهده مبلغ حمایتتان را دارید.
   
  برای حمایت از یک پروژه، چه اطلاعاتی را باید ارائه کنم؟
  برای حمایت از پروژه‌ها لازم است که در مهربانه ثبت نام کنید. برای ثبت نام، به نام و نام خانوادگی و ایمیل یا شماره موبایل نیاز خواهید داشت. این اطلاعات نزد مهربانه محرمانه هستند و تنها برای ارتباط با شما مثل ارسال رسید حمایت از پروژه استفاده خواهند شد

   

   چرا افراد از پروژهها حمایت میکنند؟

  بعضی افراد از پروژههای دوستانشان حمایت میکنند. برخی به دنبال ادای مسئولیت اجتماعی خود هستند. بعضی تمایل دارند دارند از آدمهای مورد تحسینشان حمایت کنند و بسیاری باور دارند که مشارکت در یک پروژه بسیار فراتر از حمایت مالی آن‌ها است: کمک به ایجاد محصولات، خدمات و محتوایی که تنها با حمایت آن‌ها، وجود خواهند داشت.


  هزینهاستفاده از خدمات مهربانه چقدر است؟
  در صورت موفقیت یک پروژه در تامین سرمایه مورد نیاز خود، بین ۳ تا 7 درصد مبالغ جمعآوری شده برای آن پروژه، به عنوان هزینه خدمات به مهربانه پرداخت میشود.

   

  آیا میتوانم به صورت ناشناس از یک پروژه حمایت کنم؟
  برای حمایت از پروژه‌ها لازم است که در مهربانه ثبت نام کنید و امکان حمایت به صورت ناشناس و بدون ثبت نام در مهربانه وجود ندارد. پس از ثبت نام، در هنگام پرداخت می‌توانید انتخاب کنید که حمایت شما به صورت ناشناس باشد. در این صورت، نام شما در صفحه حامیان پروژه به صورت «ناشناس» نمایش داده خواهد شد و کسی از نام واقعی و مبلغ حمایت شما با خبر نخواهد شد.

   
  آیا در صورت موفقیت پروژهای که من از آن حمایت کردهام، به من اطلاعرسانی میشود؟
  با پایان یافتن هر پروژه، ما نتیجه را از طریق ایمیل به شما اطلاع می‌دهیم؛ چه پروژه موفق شده باشد و چه نشده باشد.
   
  اگر در مورد پروژهای سوال داشتم، چه کار باید بکنم؟
  در صفحه مجریان پروژه‌ها اطلاعات تماس آن‌ها قرار داده شده است. می‌توانید سوالات خود را مستقیما از مجری پروژه مورد نظر خود بپرسید.
   
  چگونه میتوانم مقدار حمایت خود را تغییر دهم؟
  به صفحه پروژه مراجعه کرده و بر روی دکمه »مدیریت حمایت« کلیک کرده و مقدار جدیدی در باکس مربوط به مبلغ مشارکت وارد کنید و گام‌های بعدی را دنبال کنید.
   
  چگونه میتوانم پاداش انتخابی خود را تغییر دهم؟
  به صفحه پروژه مراجعه کرده و بر روی دکمه »مدیریت مشارکت« کلیک کرده و پاداش دیگری را انتخاب کنید. دقت داشته باشید که با انتخاب یک پاداش جدید، مبلغ آن بروز نشده و خودتان باید مبلغ را نیز متناسب با پاداش بروز کنید.
   
  آیا میتوانم حمایت خود را پس بگیرم؟
  خیر، امکان پس گرفتن حمایت وجود ندارد چرا که وضعیت پروژه را تحت تأثیر قرار خواهد داد. مسئولیت پرداخت‌ها متوجه کاربر است. پیش از پرداخت، از درستی پروژه و مبلغ حمایت اطمینان حاصل فرمایید. تنها در شرایط خاص و با ارائه درخواست کتبی به مهربانه امکان پیگیری وجود خواهد داشت.

   آیا حمایت کنندگان مالک یا سهامدار پروژهها میشوند؟

  خیر. مدل تأمین مالی مهربانه «اهدا» است و کاربران مبلغ دلخواه خود را بدون انتظار بازگشت به صورت پاداش یا سهام، برای اجرای پروژه اهدا میکنند. تمام مالکیت پروژهها و کار انجام شده به مجری (یا مجریان) پروژهها تعلق دارد.

  چه کسی مسئول اجرای تعهدات مربوط به پروژههاست؟
  مسوولیت اجرای پروژه‌ها مطابق با تعریف ارائه شده، بر عهده تعریف کننده (مجری) پروژه است. مهربانه پروژه را به منظور تطابق کامل با  دستورالعمل‌ها بررسی می‌کند،‌ ولی تحقیقی در خصوص توانمندی مجری برای انجام پروژه انجام نمی‌دهد.
  مجریان پروژه‌ها باید اطلاعات کاملی در خصوص توانمندی‌های خود، پروژه‌های پیشین، مدارک تائید کننده و ... ارائه کنند تا شما با توجه به آنها بتوانید در خصوص اعتماد و اطمینان به مجری به جمع‌بندی برسید. گزارش پروژه‌های هر مجری معیار خوبی برای اعتبارسنجی آن است. مجریان بر اساس گزارش‌های خود امتیاز می‌گیرند و امتیاز بیشتر به معنی اعتبار بیشتر آن مجری است. خود شما نیز می‌توانید نسبت به جستجو در خصوص سوابق مجریان پروژه‌ها اقدام کنید.
   
  آیا امکان دنبال کردن پروژهها با فید rss وجود دارد؟
  هر پروژه یک فید rss دارد که بروزرسانی‌های عمومی مربوط به پروژه از طریق آنها اطلاع‌رسانی می‌شود. شما می‌توانید آدرس این فید را در بخش به ‌اشتراک‌گذاری پروژه پیدا کنید. همچنین یک فید کلی برای اطلاع از پروژه‌های جدید مهربانه نیز در آدرس  وجود دارد.

  https://mehrabane.ir/project/rss
   
  دکمه »یادآوری« در صفحه پروژه چه کاری انجام میدهد؟
  در صورتی که علاقمند به پروژه‌ای باشید،‌ ولی به هر دلیلی در حال حاضر تمایل به مشارکت در أن نداشته باشید، می‌توانید بر روی این دکمه کلیک کنید تا ۴۸ ساعت قبل از پایان پروژه، یک ایمیل یادآوری برای شما ارسال شود.
   
  چگونه از روند اجرای یک پروژه مطلع شوم؟
  گزارش هر پروژه در بخش «گزارش» در صفحه همان پروژه منتشر خواهد شد و اطلاعات مفیدی را از روند اجرای پروژه و نتیجه آن در اختیار شما خواهد گذاشت. این گزارش‌ها در رتبه‌بندی مجریان پروژه‌ها نیز تأثیر خواهند داشت و هر چه گزارش‌ها دقیق‌تر و کامل‌تر باشند، نشان‌دهنده عملکرد بهتر آن مجری است.