حمایت از جشنواره حافبک کودکان کار
انجمن حمایت از حقوق کودکان ‌.
انجمن حمایت از حقوق کودکان ‌
     هدف از این پروژه تهیه بخشی از هزینه‌های لباس و جوایز برای تیم‌های برنده و بازنده مسابقات فوتبال بچه‌های کار جشنواره حافبک است.
money 3,612,000 ریال
3,610,000 ریال
map

۲۳ مرداد ۱۳۹۳


58.14% ( 1161 رای )

رای دادن به پروژه

موسسه‌ها و سازمان‌ها را به سمتی سوق می‌هد که حداقل نیازمندی اعلام نمایند.

توصیف

در این پروژه مهربانه می‌خواهیم در کنار تلاشگران حوزه کودکان کار و خیابان در جشنواره حافبک (حمایت از فوتبال بچه‌های کار) حضور پیدا کرده و بخشی از هزینه‌های لباس‌ها و جوایز تیم‌های برنده و بازنده مسابقات فوتبال این جشنواره را به مبلغ پنج میلیون تومان فراهم کنیم، تا ضمن شاد کردن دل کودکان کار، بتوانیم به اهداف و گسترش پیام‌های این جشنواره کمک کنیم.

نکته مهم: در صورت عدم تامین سرمایه کامل مورد نیاز، این پروژ لغو نخواهد شد، بلکه جوایزی متناسب با کمک‌های جمع‌آوری شده برای تیم‌ها خریداری خواهد شد.

جشنواره حافبک (حمایت از فوتبال بچه‌های کار) به منظور حمایت از فوتبال بچه‌های کار توسط انجمن حمایت از حقوق کودکان با همراهی شش انجمن فعال در زمینه کودکان و حضور افتخاری گروهی از هنرمندان و ورزشکاران در سایت ورزشی برج میلاد برگزار می‌شود.

اهداف این جشنواره ایجاد نشاط، انگیزه و ارتقای استعدادهای کودکان کار، مشارکت بین انجمن‌های فعال در زمینه کودکان کار  و ایجاد زمینه‌های رشد و استعدادیابی نوجوانان کار از طریق برگزاری مسابقات فوتبال است. پیام‌های این جشنواره نیز «تحصیل کارٍ کودکان است، بازی حق کودکان است، هوای پاک حق همه کودکان است و تحقق حقوق همه جانبه کودکان نیاز به مساعدت همگانی دارد» هستند.

در این مسابقات تیم‌هایی از تشکل‌های فعال در زمینه حمایت از کودکان کار حضور داشته و هر کدام از تیم‌ها دارای یک حامی از جامعه هنرمندان و ورزشکاران مطرح کشور است. لیست تیم‌ها و حامیان آن‌ها عبارت است از:

  • تیم خانه کودک شوش، با حمایت مرتضی کاظمی
  • تیم خانه کودک ناصرخسرو، با حمایت عارف لرستانی
  • تیم انجمن حامیان کودکان کار و خیابان ، با حمایت جواد کاظمیان
  • تیم جمعیت امام علی (ع) ، با حمایت فرشید فهیم
  • تیم انجمن حمایت از کودکان کار ، با حمایت محمدرضا مهدوی
  • تیم موسسه خیریه ایلیا ، با حمایت اصغر همت
  • تیم گروه فرهنگی-اجتماعی کیانا ، با حمایت سید جواد هاشمی
  • تیم کانون فرهنگی-حمایتی کودکان کار (کوشا) ، با حمایت امیر میرزائیان

باشگاه فوتبال هنرمندان، جمعی از هنرمندان و ورزشکاران، واحد تربیت بدنی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی، شورای شهر تهران، سازمان ورزش شهرداری تهران، هیئت فوتبال تهران، مجموعه برج میلاد تهران و انجمن های شرکت کننده در مسابقات نیز از حامیان این جشنواره هستند.

لازم به ذکر است که در کنار این جشنواره نمایشگاهی به نفع هزینه تحصیل ۴۴۰ کودک بازمانده از تحصیل نیز برگزار می‌گردد که غرفه‌های این نمایشگاه شامل صنایع دستی، هنری، غذاهای خانگی، محصولات فرهنگی مرتبط با کودکان، اسباب بازی های خلاقانه، گریم کودکان، عکاسی در جایگاه مخصوص با هنرمندان و دکورهای خاص، چاپ عکس بر روی لیوان و تی شرت و ...، اریگامی و ... می‌باشد.
 

سوابق و نمونه‌های پیشین

بررسی قوانین مدنی مرتبط با کودکان و حقوق آنان، تلاش‌ برای بازنگری و اصلاح قوانین موجود به سود کودکان و ارائه طرح‌هایی برای تصویب قوانین جدید به منظور حمایت ازحقوق کودکان، فعالیت های تقنینی انجمن را تشکیل می دهند.

فعالیت‌های فرهنگی-اجتماعی نیز شامل اطلاع رسانی، افزایش آگاهی و آموزش حقوق کودکان به خانواده‌ها، نهادها و سازمان‌های اجتماعی که با کودکان در ارتباط هستند، می‌باشد. همچنین تلاش برای کاهش و پیشگیری از بدرفتاری، آزار و هرنوع سوء استفاده، بی توجهی، بهره کشی، تبعیض و رفتاری که به سلامت جسمی و روانی کودکان آسیب می‌رساند، از دیگر فعالیت‌های این انجمن است.

حوزه فعالیت دیگر تلاش برای به اجرا در آوردن قوانین حامی کودکان و فعالیت برای از میان برداشتن موانعی است که اجرای صحیح این قوانین را مختل کرده است. برای نمونه می‌توان به قوانینی همچون ممنوعیت کار کودک، آموزش عمومی و رایگان اشاره کرد. واحدهای حقوقی، مددکاری، صدای یارا، خانه‌های کودک شوش و ناصرخسرو و همچنین پروژه‌های خراسان جنوبی و آذربایجان شرقی این انجمن در این راستا فعالیت‌های گسترده‌ای را انجام می‌دهند.
 

فقط حامیان می‌توانند نظر دهند.
 
حامی ب.

حامی بدون نام

حمایت از 158 پروژه دیگر
جعفر م.

جعفر محمدی

حمایت از 129 پروژه دیگر
مهدی ک.

مهدی کرشته

حمایت از 126 پروژه دیگر
گلرخ ب.

گلرخ بحری

حمایت از 180 پروژه دیگر
سمیه قویدل .

سمیه قویدل

حمایت از 2 پروژه دیگر
 
alert

با هم شادی بیافرینیم

 

حمایت از جشنواره حافبک کودکان کار

انجمن حمایت از حقوق کودکان ‌
3,612,000 ریال 
3,610,000 ریال

:)
alert هر چه قدر بخوای می تونی کمک کنی (حداقل 10,000 ریال)

این پروژه فعال نیست

این نسخه پیش‌نویسی است که تنها می‌توانید آن را با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید.
call
021-44276930 داخلی ۱۳۰

info@mehrabane.ir

map

تهران، خیابان ستارخان، نرسیده به پل یادگار امام

پلاک ۸۸۲، طبقه ۳

1453743556

map

گزارش پروژه ها

call

پروژه های جاری

4

call

پروژه های موفق

163

call

تمامی پروژه ها

185

13,974,532,318  ریال

مجموع کل حمایت های جمع شده