:)

کانون یاریگران دانشگاه صنعتی شریف

50,000,000 ریال
50,000,000 ریال
کانون یاریگران د.
کانون یاریگران دانشگاه صنعتی شریف
این پروژه در نظر دارد برای دانش آموزان قشر آسیب‌پذیر (تک سرپرست، کودکان کار و دانش آموزان بهزیستی) اردوی آمادگی کنکور برگزار نماید

57.56% ( 1088 رای )

   رای دادن به پروژه

موسسه ها و سازمان ها را به سمتی سوق می دهد که حداقل نیازمندی را اعلام نمایند .

توصیف

با توجه به حساسیت مقطع پیش دانشگاهی، کانون یاریگران آموزشگاه کنکوری را برپا کرده که در آن خدماتی از جمله کلاس های درسی، کلاس های حل تمرین، کلاس های مشاوره و آزمون های درسی برای مددجویان دو رشته ریاضی فیزیک و تجربی ارائه می دهد. در همین راستا این کانون در نظر دارد برای نتیجه گرفتن هرچه بهتر دانش‌آموزان نیازمند جامعه (دانش آموران تک سرپرست، کودکان کار و دانش آموزان بهزیستی)، اردویی علمی در فرردین ماه سال 93 از تاریخ 93/1/3 لغایت 93/1/18 برگزار کند. امیدواریم بتوانیم با کمک یکدیگر گامی مؤثر در راستای پیشرفت این دانش آموزان که هرکدام در آینده می توانند تحول های بزرگی را در جامعه ایجاد کنند، برداریم. باشد که استعداد این عزیزان به دلیل عدم بضاعت مالی، به هدر نرود. مکان برگزاری این اردو در شهر ساری خواهد بود و تعداد دانش آموزان و معلمین شرکت کننده در آن تقریبا 30 نفر است. هزینه اسکان در اردوگاه، صبحانه، ناهار و شام برای هر نفر در هر روز 30000 تومان می باشد که چون زمان اردو 15 روز است، هزینه کل هر نفر 450000 تومان می شود که با احتساب خرج های جانبی (میان وعده، ایاب و ذهاب و...) این مقدار به 500000 تومان می رسد. از آنجا که تعداد افراد 30 نفر است، پس کل هزینه این اردو 15000000 تومان تخمین زده می شود. دو سوم این مبلغ از کانال‌های دیگر جمع‌آوری شده و امید می‌رود که مابقی آن در اینجا تامین شود.

سوابق و نمونه های پیشین

شروع آمادگی کنکور 93 از تابستان:
جلسات کادر اصلی از 4 تیر ماه آغاز و هر هفته یک یا دو جلسه تشکیل شد. در این جلسات درباره موضوعات مختلف بحث و تصمیم گیری شد که به شرح زیر است:
 1. بررسی آزمون ها: در جلسات بسیاری درباره ی آزمون بحث شد که در نهایت آزمون های گزینه دو تأیید شد. یکی از دلایل اصلی رد کردن آزمون های قلم چی کم بودن فاصله ی دو آزمون بود و آزمون های سازمان سنجش به دلیل بودجه بندی نامناسب مورد تأیید قرار نگرفت.
 2. انتخاب دبیران: برای انتخاب هر یک از دبیران رزومه دبیر مورد مطالعه قرار گرفت و سپس از دبیر دعوت به همکاری شد.
 3. ساعت کلاس ها: ساعت کلاس ها با در نظر گرفتن فاصله ی خانه ی دانش آموزان تا آموزشگاه و شرکت برخی از دانش آموزان در کلاس های مدرسه تنظیم شده است به همین دلیل کلاس ها در آخر هفته تشکیل می شود.
 4. تفکیک جنسیتی و سطح درسی کلاس ها: کادر در نظر داشت که برای دانش آموزان بر اساس جنسیت کلاس های جداگانه برگزار کند که با وجود امتیازات مثبت، این طرح به دلیل محدودیت مکان و زمان قابل اجرا نبود و رد شد.
 5. برنامه کلاس ها: با توجه به تعداد جلسات مورد نیاز هر درس و وقت های دبیران برنامه برای تابستان تدوین شد.
 6. انتخاب دانش آموزان: قبل از شروع کلاس ها دانش آموزان با مشاوران مصاحبه ی حضوری داشتند که با بررسی این مصاحبه ها تعدادی از دانش آموزان حذف شدند. با آغاز کلاس ها نیز تعدادی از دانش آموزان به دلیل دور بودن آموزشگاه از خانه شان و مسائل انضباطی حذف و دانش آموزان بعد از بررسی نتایج آزمون 12 مهر سطح بندی شدند. یکی از دلایل وجود این همه سختگیری داشتن کلاسی با انگیزه است برای رسیدن به سطح علمی بالا، نه داشتن کلاسی که از همان ابتدا در سطح علمی بالایی باشد.
 7. موضوع گرفتن پول از دانش آموزان: یکی از مباحث مطرح شده گرفتن پول از دانش آموزان برای بالا بردن انگیزه شان و برگردان آن وجه بعد از کنکور بود که با مخالفت اعضا مواجه شد زیرا با اهداف کانون یاریگران در تضاد بود.
 8. برنامه های همایش: در مورد برنامه های همایش و ترتیب برنامه ها در جلسات تصمیمات لازم اتخاذ شد.
 9. معیار های تعیین سطح: تعداد جلسات غیبت، موارد انضباطی و نمره ی آزمون 12 مهر، معیارهای تعیین سطح هستند.
 10. نحوه ی تخصیص مشاوران: در مورد نحوه ی اختصاص دادن مشاور ها نیز بحث شد که به دلیل شرایط خاص بچه ها در این سن تصمیم گرفته شد مشاور دختران، خانم و مشاور پسران، آقا باشد. تفکیک بر اساس رشته یا داشتن فقط یک مشاور نظر های مطرح شده در این زمینه بود.
 11. مهلت جبران برای دانش آموزان سطح 2: بسیاری از دانش آموزان کنکوری در آذر و دی متحول می‌شوند و تصمیم به درس خواندن می گیرند به همین دلیل چنانچه دانش آموزان سطح 2 در آزمون‌های 29 آذر و 27 دی ترازی در حد تراز دانش آموزان سطح 1 به دست آورند، می توانند دوباره در کلاس‌های سطح 1 شرکت کنند.
 12. دستیار دبیران: برای هر درس یک دستیار دبیر در نظر گرفته شده است که با دبیر در ارتباط است و کارهایی از قبیل رفع اشکال و حل تست را بر عهده دارد. دستیار دبیران از میان دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه امیرکبیر انتخاب شدند و اکثرا سابقه تدریس دارند.

برگزاری همایش توجیهی:
اعضای کانون با دانش آموزان تحت پوشش ستاد توانمند سازی زنان سرپرست خانوار و بنیاد حضرت زینب (س) تماس گرفتند و توضیحاتی درباره کلاس ها دادند. سپس دانش آموزان و اولیا را به همایش دعوت کردند. مسئولین بنیاد کودک این وظیفه را بر عهده و خودشان با دانش آموزان برای حضور در همایش تماس گرفتند.
همایش در 13 مرداد در آمفی تأتر مرکزی دانشگاه صنعتی شریف از ساعت 17 تا 19 برگزار شد. در این همایش دربارهی کلاس ها، نقش مشاور و دانش آموز صحبت شد. روند کار آموزشگاه برای دانش آموزان و اولیا توضیح داده شد. در ابتدای همایش برنامه کلاس ها و فرم ثبت نام به دانش آموزان داده شد و از آنان خواسته شد در صورت تمایل برای حضور در کلاسها، فرم ثبت نام را پر کنند و تحویل دهند.
در این همایش 26 نفر از دانش آموزان شهرداری، 5 نفر از دانش آموزان بنیاد حضرت زینب ، 3 نفر از دانشآموزان بنیاد کودک و 2 نفر از دانش آموزان کوشا شرکت کردنند. با احتساب اولیا، مسئولین مراکز و مسئولین کانون یاریگران دانشگاه صنعتی شریف 140 نفر در این همایش حضور داشتند.
بعد از اتمام همایش، اولیا به سلف اساتید دانشگاه و دانش آموزان با تعدادی از دانشجویان برای بازدید از دانشگاه رفتند. یکی از دلایل نشان دادن دانشگاه به دانش آموزان و معرفی دانشکده ها افزایش انگیزه در آن‌ها بود.
در آخر با افطاری و شام از شرکت کنندگان پذیرایی شد.

آغاز کلاس ها:
بعد از همایش از 25 تا 28 مرداد مشاوران با هر دانش آموز مصاحبه حضوری داشتند و شرایط هر دانش‌آموز را بررسی کردند. بعد از مصاحبه تعدادی از دانش آموزان حذف شدند. در 29 مرداد مدیر آموزشگاه با دانش‌آموزان انتخاب شده گفت و گویی داشتند و در مورد قوانین آموزشگاه، مسائل انضباطی و درسی توضیحات لازم را دادند. کلاس ها از 30 مرداد شروع شد.

کتب کمک درسی:
ارزش ریالی کتاب های گرفته شده در مجموع 83284000 ریال است که با نامه نگاری ها و صحبت های انجام شده با انتشارات فوق، بعضی از کتاب ها به صورت هدیه و بعضی با تخفیف گرفته شده اند که در نهایت مبلغ پرداختی، 13425000 ریال شده است.

آزمون 22 شهریور:
در 22 شهریور آزمونی با سطح متوسط سوالات برگزار شد که هدف اصلی این آزمون آشنایی دانش‌آموزان با شیوه ی صحیح آزمون دادن بود تا برای آزمون 12 مهر آمادگی لازم را داشته باشند.

آزمون 12 مهر :
در 12 مهر یک آزمون برگزار شد که انتخاب نهایی دانش آموزان براساس نتایج این آزمون، حضور‌غیاب و و موارد انضباطی از قبیل حضور در کلاس و نظر دبیران و مشاوران و پشتیبان ها و دستیاران اجرایی است.
برای مشخص شدن وضعیت انضباطی هر دانش آموز فرمی آماده و به همراه عکس دانش آموزان به دبیران داده شد تا نظر خود را با توجه به شناختی که از دانش آموزان دارند، بدهند. در ابتدای کلاس ها به دانش آموزان گفته شده بود که می توانند یک روز و 3 جلسه غیبت موجه داشته باشند.

سطح بندی
بر اساس نتایج آزمون 12 مهر دانش آموزان به 5 دسته تقسیم شدند:
 1. سطح یک: دانش آموزانی را شامل می شود که نمره ی لازم را در هر سه مورد درسی و انضباطی و حضور غیاب کسب کرده اند.
 2. سطح یک مشروط: در این سطح دانش آموزانی وجود دارند که نمره ی درسی لازم را کسب نکرده اند اما از نظر مشاور انگیزه ی بالایی برای درس خواندن دارند. در صورت کسب نمره ی لازم در آزمون اول گزینه دو به سطح یک منتقل می شوند.
 3. کلاس های سطح یک و سطح یک مشروط، در آموزشگاه و با تمامی امکانات تابستان برگزار می شود.
 4. سطح دو: دانش آموزانی که نمره ی درسی سطح یک مشروط را کسب نکرده اند در این سطح قرار می گیرند.
 5. سطح دو مشروط: دانش آموزانی را شامل می شود که در هیچ موردی نمره ی لازم را کسب نکرده اند اما از نظر مشاور این سطح برایشان مفید است.
 6. کلاس های سطح دو و سطح دو مشروط، در دانشگاه صنعتی شریف برگزار می شود و تدریس بر عهده ی دانشجویان این دانشگاه است. ثبت نام در این کلاس ها اختیاری است.
 7. حذف: دانش آموزانی که نمرات لازم را کسب نکرده اند و از نظر مشاور حذف شدن به نفعشان است.

بازدید برج میلاد:
روز جمعه، 19 مهر ماه دانش آموزان سطح یک و سطح یک مشروط برای بازدید از برج میلاد برده شدند. حدود ساعت 11:30 از آموزشگاه کنکور به سمت برج میلاد حرکت کردند و پس از بازدید از برج میلاد برای صرف غذا به بوستان گفت و گو رفتند. در ساعت 16:30 دوباره به آموزشگاه برگشتند.

کلاس های سطح 2:
کلاس های سطح 2 در دانشگاه صنعتی شریف و در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه برگزار و از یکم آبان ماه آغاز می شوند.
دانش آموزان این سطح هم مانند دانش آموزان سطح یک و سطح یک مشروط در آزمون های آزمایشی گزینه دو ثبت نام شده اند با این تفاوت که دانش آموزان این سطح در حوزه های گزینه دو آزمون می دهند. همچنین از راهنمایی های یک مشاور نیز بهره مند می شوند و پشتیبان ها کار های دانش آموزان را در طول هفته پی گیری می کنند.
به دلیل ضعف درسی و حفظ اعتماد به نفس این دانش آموزان این کلاس ها برایشان در نظر گرفته شد تا پس از پیشرفت درسی به سطح یک بیایند.

آزمون های گزینه دو:
دانش آموزان هر دو سطح در آزمون های آزمایشی گزینه دو ثبت نام شده اند. دانش آموزان سطح یک در همان محل برگزاری کلاس ها و دانش آموزان سطح دو در حوزه های گزینه دو آزمون می دادند. دو آزمون به این صورت برگزار شد. پس از بررسی های مشاور سطح دو، حوزه ی دانش آموزان سطح دو نیز به محل برگزاری کلاس های سطح یک منتقل شد و دو آزمون نیز به این شکل برگزار شد.
دانش آموزان تاکنون در 6 آزمون گزینه دو شرکت کردند که هزینه هر آزمون برای هر دانش آموز 7000 تومان است و تا الان در کل مبلغ 1036000 تومان بابت آزمون ها به گزینه دو پرداخت شده است.

کتب کمک درسی تکمیلی:
با توجه به نیاز دانش آموزان و صلاحدید دبیران و مشاوران تعدادی کتاب برای دانش آموزان تهیه شد. ارزش ریالی کتاب های گرفته شده در مجموع حدود 7 میلیون تومان است که با نامه‌نگاری ها و صحبت های انجام شده با انتشارات فوق، کتاب ها با تخفیف خریداری شدند که در نهایت مبلغ پرداختی تقریبا 3.5 میلیون تومان شده است.
چون در این مدت تعدادی دانش آموز جدید به دانش آموزان اضافه شده بود و دانش آموزان جدید کتاب نداشتند برخی از کتب قبلی دوباره خریداری شد تا در اختیار دانش آموزان قرار بگیرد.

اردوی جمع بندی دروس ترم اول پیش دانشگاهی
اردویی برای دانش آموزان مبنی بر جمع بندی دروس ترم اول پیش دانشگاهی از سه تا هفت بهمن برگزار شد. اردوگاه پسران در ساختمان نذر فرهنگی و اردوگاه دختران در مرکز مداخله قرار داشت.

تشویق و تنبیه:
برای بازدهی بهتر دانش آموزان و ایجاد حس رقابت میان آن ها، پاداش ها و مجازاتی برایشان در نظر گرفته شده است. این تشویق و تنبیه بر اساس تراز و درصد آزمون های گزینه دو انجام می گیرد که به شکل زیر است:
 1. اگر دانش آموز بتواند به اندازه ثلث اختلاف تراز خود و نفرات برتر پیشرفت داشته باشد یکی از هدایای زیر به انتخاب خودش به او تعلق می گیرد:
 2. • کتاب
  • خودکار
  • اتنخاب نوع غذا به دلخواه در یکی از وعده های غذایی کلاس ها
  • حذف دو جلسه غیبت
  • پیشنهاد دانش آموز (اگر منطقی بود)
 3. اگر دانش آموز بتواند به اندازه نصف اختلاف تراز خود و نفرات برتر پیشرفت داشته باشد دو عدد از هدایای بالا به او تعلق می گیرد.
 4. اگر دانش آموز برای بار دوم به اندازه مقدارهای فوق (ثلث و نصف اختلاف تراز خود و نفرات برتر) پیشرفت کند مبلغ 100 هزار تومان به او داده می شود.
 5. دو نفر آخر رشته ریاضی و دو نفر آخر رشته تجربی، تمام کارهای مربوط به یک هفته را که هر دانش آموزی مسئولیت یکی از کارها را بر عهده دارد (سماور و آشپزخانه، بردن زباله ها، مرتب کردن تخته ها و ماژیک ها، آوردن ناهار، پر کردن مخزن آب سرد کن، تمیز کردن و طی کشیدن کلاس ها، جمع‌آوری زباله های ریز روی زمین، مرتب کردن صندلی ها و بستن پنجره ها و خاموش کردن چراغ ها) را انجام می دهند.
 6. اگر دانش آموز در درسی درصد منفی داشت باید یک دور سوال ها و پاسخ های همان درس را بنویسد سپس مشاور طبق صلاحدید خودش از آن درس از دانش آموز آزمون می‌گیرد و اگر همچنان دانش آموز بلد نبود، باز هم از روی سوال ها و پاسخ ها می نویسد.

پیش بینی ما برای آینده:
آموزشگاه کنکور یاریگران شریف در نظر دارد اردویی در عید 93 برگزار کند. مدت این اردو 15 روز است. برنامه ی درسی این اردو به گونه ای تنظیم شده است که دانش آموزان دوره ای بر دروس پیش دانشگاهی داشته باشند و دروس پایه را جمع بندی کنند.
برنامه ی ما برای خرداد برگزاری کنکور های سراسری داخل و خارج از کشور و تحلیل این آزمون هاست تا دانش آموز تسلط بالایی در تست زدن و آزمون دادن پیدا کنند.
فقط حامیان می‌توانند نظر دهند.
 
جعفر م.

جعفر محمدی

حمایت از 129 پروژه دیگر
مهدی ک.

مهدی کرشته

حمایت از 126 پروژه دیگر
محسن ض.

محسن ضیاءآبادی

حمایت از 24 پروژه دیگر
ساسان ی.

ساسان یاوری

حمایت از 75 پروژه دیگر
سعیده ا.

سعیده افشاری

حمایت از 2 پروژه دیگر
رضا ح.

رضا حسامی‌فرد

حمایت از 6 پروژه دیگر
سید مجید ک.

سید مجید کاظمی‌تبار

حمایت از 7 پروژه دیگر
مجیب م.

مجیب مجیدی

حمایت از 22 پروژه دیگر
محمود ف.

محمود فرخیان

حمایت از 1 پروژه دیگر
گلرخ ب.

گلرخ بحری

حمایت از 180 پروژه دیگر
شیرین ز.

شیرین زنجانی

حمایت از 10 پروژه دیگر
احسان ا.

احسان احسانی مقدم

حمایت از 19 پروژه دیگر
نوید ن.

نوید نیک‌پی

حمایت از 1 پروژه دیگر
مائده ت.

مائده تشکریان

حمایت از 32 پروژه دیگر
امین گ.

امین گلی‌کناری

حمایت از 4 پروژه دیگر
سعید ب.

سعید بقایی

حمایت از 1 پروژه دیگر
الهام گ.

الهام گودرزی

حمایت از 6 پروژه دیگر
امیر م.

امیر مختاری

حمایت از 6 پروژه دیگر
مهیار م.

مهیار میرزا

حمایت از 1 پروژه دیگر
باقر ب.

باقر بحری

حمایت از 7 پروژه دیگر
گل‌مر ب.

گل‌مر بحری

حمایت از 39 پروژه دیگر
علی ش.

علی شیرازی

حمایت از 1 پروژه دیگر
موسی م.

موسی م.

حمایت از 9 پروژه دیگر
مهدی ش.

مهدی شعبانی

حمایت از 6 پروژه دیگر
احسان ف.

احسان فرزام نیک

حمایت از 34 پروژه دیگر
علیرضا م.

علیرضا موحدی فاضل

حمایت از 48 پروژه دیگر
شبنم ط.

شبنم طباطبایی

حمایت از 9 پروژه دیگر
حسام ک.

حسام ک

حمایت از 1 پروژه دیگر
باران ا.

باران امید

حمایت از 10 پروژه دیگر
حمیدرضا ر.

حمیدرضا ربیعی

حمایت از 3 پروژه دیگر
م. ر.

م. ر.

حمایت از 14 پروژه دیگر
هنگامه ح.

هنگامه حاجی‌پور

حمایت از 6 پروژه دیگر
الهه خ.

الهه خسروپور

حمایت از 1 پروژه دیگر
نازگل ت.

نازگل توابی

حمایت از 52 پروژه دیگر
علیرضا ا.

علیرضا امیدیان

حمایت از 2 پروژه دیگر
فاطمه ا.

فاطمه اعلم

حمایت از 4 پروژه دیگر
عرفان ت.

عرفان توکلی

حمایت از 1 پروژه دیگر
navid e.

navid eti

حمایت از 3 پروژه دیگر
maede g.

maede gol

حمایت از 1 پروژه دیگر
 
map

گزارش پروژه ها

call

پروژه های جاری

4

call

پروژه های موفق

163

call

تمامی پروژه ها

185

13,974,532,318  ریال

مجموع کل حمایت های جمع شده